Методът „Пауза-Почивка“
Има ли и други методики, с които да преодолеете застоя си, по отношение на сила, обем, размери, тонус в мускулите, освен суперсерии или дроп сериите?
Ще ви споделя една моя си методика, за която има писано в интернет, казва се DogCrap методика, но това, което аз направих бе следното: избирам си тежест, с която да направя приблизително 8 повторения, за да натоваря белите мускулни влакна, знаете, това са масообразуващите влакна.
В началото на осмото повторение окачвам тежестта на стойката и правя почивка. В съзнанието си, аз обаче не почивам. Моята мисъл, моята Mind-Muscle-Connection е на 100 %! Аз визуализирам. Непрекъснато! След тази въпросна малка почивка отново захващам същата щанга със същите тежести и правя още една междинна серия в рамките на работната серия, използвайки реално метода на пауза + почивка.
Повторенията ми естествено стават от 3-4 до 1-2 и до тук. Аз получавам мускулен фалит (мускулна умора) и изчерпан гликоген! И веднага след това, забележете, правя стречинг за около 60 секунди, защото почивката между 2-3 работни серии, определяща интензивността, също има много, много голямо значение!
Защо използвам тази техника? Използвам тази техника, защото осъзнах истинския смисъл на думата интензивност! Това е естествен стил на трениране, при която се прави една работна серия с много отказ в нея! В тази връзка, днес, една моя тренировка протича в рамките на 40 мин.!
Какъв е секретът, за да проработи фитнес програмата ви с този похват и при други хора? Секрети няма, но трябва да имате огромен опит (или конкретна фитнес програма) по дни и седмици как да се тренира и в кой ден, в предвид каква храна е консумирана, да се водят и записки на съответните тежести! Това представлява и един мой фитнес продукт например – визуализиран до краен предел, така че, когато се тренира в зала, да се използва това фитнес ръководство, да се принтира на хартия и да се спазва. Водете всички вие записки, за да може всичко да ви е на 100% професионално.
Машини или свободни тежести, при изпълнението на методът „Пауза-почивка“? И двете, но основно свободни тежести. Смисълът на стречинга? Огромен! Важно е да се прави стречинг между работните серии. Стречингът помага да не се натрупва толкова много млечна киселина между влакната, а и възстановяването е по-добро, както и самата хипертрофия на мускула!
Обратно към раздел „Фитнес“.
Това е Любослава Любенова, моя фитнес клиентка! С гордост ви споделям нейните страхотни резултати и промяна, които й „костваха“ 60 дена режими – хранене и спорт (фитнес).
Любослава и нейният приятел Тони, закупиха преди 2 месеца 60 дневни Premium пакети от мен (фитнес програма и диета без одит). Познавам Тони от много години, реално той е и пример за лоялен и емблематичен клиент. Защо емблематичен – защото той направи поръчка # 1 от моят магазин за фитнес, диети и хранителни добавки www.belchohristov.net, преди години.
Месец януари, както вече разбрахте и двамата положиха своите конкретни грижи за промяна. Запознат съм с програмите на Антон, но Любослава за първи път щеше да се подлага на програма. И аз и я направих.
Какво включваше диетата й?
Любослава е всеяд! В режима й на хранене я подложих на диетични класове храни, като разделих диетата й на хранене за тренировъчен и почивен ден. Ето няколко щрихи около режима в цифри:
- Общи калории тренировъчни дни- 1452 kkal
- Калории от протеини- 580 kkal
- Калории от въглехидрати- 726 kkal
- Калории от мазнини- 145 kkal
- Общи калории нетренировъчни дни – 1125 kkal
- Калории от протеини – 450 kkal
- Калории от въглехидрати – 562 kkal
- Калории от мазнини – 112 kkal
Храната й се състоеше основно от фини овесени ядки, кафяв ориз, яйчен белтък, грейпфрут, пилешко месо, мед, бяла риба и картофи. В диетата интегрирах и хранителни добавки.
Какви хранителни добавки използваше?
Предложих на Любослaва да ползва комплексния фет бърнър и суроватъчен протеин на SAN:
Какво включваше фитнес програмата й?
Фитнес програмата й съдържаше 4 тренировъчни дни: разбих режима и на две части, в едната от които Любослава тренираше бедрата по 2 пъти седмично! Смела и дръзка постъпка от моя страна, но желанието й беше акцент в стягането и оформянето на бедрата. В тази връзка, ден 1 в режима й започваше с базови движения (тежки серии) за бедра, а в ден 4 само на машини с по-леки килограми и повече повторения. Гръб, рамена и бицепс, гърди и корем тренираше в оптимална доза – като и там интегрирах някои хитринки. Кардиото на Любослава беше след силова тренировка: 15-20 минути стационарно колело.
И както самата тя сподели към мен:
Не съм се чувствала никога толкова добре, благодаря ти!
Всъщност аз трябва да й благодаря, за оказаното доверие и приложение на моите насоки. Ето, че всичко се случва, особено без гладуване и „модерни“ диети. Нали?