ГРАБНИ -50% НА ВСИЧКИ ИНДИВИДУАЛНИ ПРОГРАМИ И ПАКЕТИ! ПРОМОЦИЯТА Е ВАЛИДНА ДО 24.12.2024 Г.

февруари 2016 // Архив

Date based archive
22 фев.

Кардио требнировките (аеробиката) са тренировки са сърдечно-съдовата система, а силовата тренировка е тренировка за опорно-двигателния апарат и мускулатурата. Никога не правете поне, в аванс на моя отговор, интервална кардио тренировка на гладно!

В точу ред на мисли, съществуват 2 типа кардио натоварвания:

  • Разгледжайки линковете по-горе, ще се запознаете наистина много добре със съществото на кардио натоварванията. А в този ред на мисли, не смятам, че кардиото е най-важната част от вашата програма. И все пак:

    • 10-15 минути кардио в началото на тренировката

    • 35-45 минути основна силова тренировка с тежести
    • 15-20 минути кардио в края на тренировката
  • Това е много група, примерна схема за разпределение на класическия режим на съчетаване на аеробна с анаеробна тренировка. Всичко останало е повод за индивудуализиране на всички режими – нещо, което правя професионално от 10 години.

    Т.е. на въпроса, за мен е важно кардио в началото да е с обем около 10-тина минути, за качествено и правилно разпределяне на кръвта по цялото тяло – това се нарича общо загряване на тялото. Специфичното е преди всяка работна серия при работа с тежести, а накрая, кардиото може да има възстановителен характер (ако е до 10 минути) или отслабващ – ако е около 20 минути.

    Ако искате да отслабвате – не забравяйте,че това е възможно, само ако сте в изряден хранителен режим. Ако не – износвате излишно ставите и вместо тренировка за здраве, става точно обратното. Поставете си цел, влезте в калориен дефицит, корегирайте макронутриентите си и работете правилно, до постигане на целта. С работещ режим, отслабването Ви е гарантирано за около 4 до 8 седмици. Разбира се, ако визираме онова „Искам да сваля 5 килограма!“.

    Ваш,

    Белчо Христов

    P.S. Ако искате да отговоря или разбия определен мит, моля – пишете ми през формата за контакт сега! Обратно към „Начална страница“. Вход към всички рубрики от поредицата „FAQ`s“.

    19 фев.

    Здравейте Росен,

    благодаря за писмото до мен. Факт е, че предлагам и търгувам с био храни, да. Всички био храни, семена, ядки, олиа и зехтини и т.н., можете да разгледате и вие и моите нови читатели в линка. Нещо като предговор на отговора ми, защото ми давате такава възможност:

    Всички продукти в моя магазин са селектирани и специално избрани! Това прави моя магазин различен, индвивидуален и перфектен. Защо ли? Защото е един от малкото, в които купувайки храна или билки дори, аз казвам как да живеете по-правилно. Обикновените магазини, слагащи „Био“, „Еко“ и т.н. представки – проблемът пред тях, с т.нар. комерсиалност е сериозен.

    Различно е, диетиолог, уелнес консултант и персонален фитнес треньор с огромен опит с билковите добавки да предлага храни. Предлага! … Първо предлагам, накрая продавам! От тук и истината – в това няма нищо комерсиално.

    Комерсиалното е масово. При мен – винаги индивидуално. С храната, получавате съвети, безплатен и безценен – по смисъла на тълкуването му. При мен получавате много! При комерсиалните магазини – отново повтарям, там има сериозен проблем. И именно, защото избирам всяка марка и бранд, производител, че дори и вносител на тези продукти, това прави моята политика честна, рядко срещана и на 100% правилна.

    Работя както с конвенционални продукти, така и със 100% био продукция. Тя е изрично упомената и изписана в магазина ми. За да се знае – просто съм задължен … дори заради това. И в този дух на мисли, ето няколко критерия за „Био продукти“:

    Знакът „БИО“ на даден продукт означава, че той е произведен съгласно изискванията на Наредба 2092/91 на ЕК за биологичното земеделие.

    Основните принципи са:

    – забрана за употреба на химически синтетични и лесно разтворими минерални торове;

    – забрана за употреба на генни технологии под всякаква форма;

    – намален брой позволени добавени вещества;

    – хуманно отглеждане на животните, позволяващо достатъчно пространство, светлина и свеж въздух на всяко животно;

    – забрана за рутинно добавяне на лекарства във фуража без належаща болест.

    Предимства на био храните:

    – липса или изключително ниско съдържание на опасни добавени вещества;

    – съдържат повече хранителни вещества, защото са обработени по целесъобразен начин;

    – вкусът на повечето био продукти е значително по-добър, поради което майсторите готвачи предпочитат био продуктите;

    – нови изследвания показват, че био храните имат по-добри „жизнени“ показатели от конвенционалните.

    Разработени са стандарти, признати и установени, както в отделните страни, така и на международно равнище. Общото между различните стандарти е, че са забранени синтетични масла, мазнини, синтетични оцветители и ароматизатори. Използват се растителни суровини, включително и от биологично производство. Животинските вещества са ограничени до восъци и пчелни продукти. Забранени са ГМО и тестването върху животни.

    Ако оставим само за момент самите класификации и изисквания на ЕС, бих искал да вметна, че самия аз също ям и консумирам храни. Консумирам витаминни формули, спортни формули. Искам да съм здрав, функционален и жизнен. Моят бранд, който развивам 10-та поредна година се свързва с педатинчност, качество и контрол. Специално избраните храни, конвенционални и био такива, са както приложими за мен, така и за всеки, който желае да ги закупи и консумира.

    Аз не предлагам комерсиалност, а път към здравословното. Чрез хранене, не чрез лишения. Затова споделям малко и за моите желания – спазвайки линията на селектираност, ще работя и с био козметика, качествени суровини … или дори сега се сещам за нещо друго: аз работя с най-доброто! Предлагам най-добрите услуги, ще предлагам и най-добрите продукти и храни. Вярвам във марките с които работя (подорбно са описани в този линк), отделен е въпросът, защото другите компании няма да присъстват в списъка с всички брандове … може би там има комерсиалност, нелоялност … помня, че Вие Росен навремето бяхте закупили продукт, на марка с която не работя и от подобно естество зададохте друг въпрос … помните ли?

    Ваш,

    Белчо Христов

    Обратно към „Начална страница“.

    Архив